Lewis Hamilton nyerte az idényzárót is

Lewis Hamilton győzelmével zárult a 2019-es év utolsó futama, az Abu Dhabi Nagydíj. A Mercedes világbajnoka mögött Max Verstappen és Charles Leclerc ért célba.

Lewis Hamilton rajtolhatott az élről a 2019-es év utolsó futamán, a világbajnok mögül Max Verstappen, Charles Leclerc és Sebastian Vettel vágott neki az Abu Dhabi Nagydíjnak. Mivel Valtteri Bottas autójában motort kellett cserélni, így a finn csak a mezőny végéről startolhatott.

A rajtot követően Leclerc megelőzte Verstappent, akit Vettel is elkezdett támadni. Hátrébb Pierre Gasly veszítette el az első szárnyát miután Lance Stroll meglökte őt és nekiment Sergio Pereznek. A verseny elején nem lehetett technikai okok miatt használni a DRS-t, így nehezebb volt a pozícióért támadó pilóták dolga.

Bottas közben folyamatosan tört előre és a kilencedik körben már a legjobb 10-ben volt. Elől Hamilton folyamatosan növelte előnyét, mielőtt a Ferrarik kijöttek volna kemény gumikért, a brit világbajnok már hat másodperccel állt jobban. Sebastian Vettel kiállását ráadásul a szerelők el is rontották és csdak a nyolcadik helyre jött vissza.

Nico Hülkenberg némileg feltartotta Bottast, Vettelt és Alexander Albont is, ám a 18. körtől újra lehetett a DRS-t használni és a finn rögtön el is ment a Renault pilótája mellett.

Verstappen a 25. körben jött ki friss abroncsokért, majd egy körrel később Hamilton is kereket cserélt, de így is tíz másodperccel vezetett. Charles Leclerc-nek volt ugyan még egy cseréje, de Verstappen hamar elkezdett zárkózni rá, annak ellenére, hogy a Red Bull versenyzője motorproblémákra panaszkodott. Az előzésre végül a 32. percben került sor, a holland esélyt sem hagyott riválisának a manővernél.

A 40. körben kijött mindkét Ferrari, Leclerc lágy keveréken a harmadik helyre állt vissza, míg a közepes abroncsokat kapó Vettel a hatodik helyen jött vissza a pályára.

Az utolsó körökben Carlos Sainz produkálta a show-t, a spanyol pilótát kihozták friss gumikért és a 14. pozícióból folyamatosan előzgette ellenfeleit. Közben Lance Stroll futama idő előtt véget ért egy technikai probléma miatt.

Lewis Hamilton végül senkitől sem zavartatva nyerte meg a versenyt idei 11. győzelmét aratva. A hatszoros világbajnok mögött Max Verstappen és Charles Leclerc végzett. A monacóira a hajrában már zárkózott az utolsó helyről induló Valtteri Bottas, is zárkózott, ám számára ezúttal a negyedik hely jutott. Sebastian Vettel az utolsó körökben megelőzte Alexander Albont és így ötödik helyen zárta az idényt. A thai pilóta mögött Sergio Perez és Lando Norris végzett, míg a legjobb 10-be Danyiil Kvjat és Carlos Sainz fért be.

A pályafutása utolsó F1-es versenyét teljesítő Nico Hülkenberg a 12. helyen végzett, míg a sorozatból szintén távozó Robert Kubica a 19. pozícióban ért célba.