Hamiltont megbüntették, Sainz dobogós

Lewis Hamiltont megbüntették miután kiütötte Alexander Albont a Brazil Nagydíj utolsó előtti körében. A harmadik helyet így Carlos Sainz szerezte meg.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Amint arról összefoglalónkban is beszámoltunk Lewis Hamilton hiába futott be a Brazil Nagydíjon a harmadik helyen, a világbajnok Alexander Albonnal történt ütközését vizsgálják a felügyelők. Biztos volt, hogy a futam után hoznak döntést és a szakértők egyetértettek abban, hogy Hamilton volt a hibás, mert ő lökte ki ellenfelét a pályáról.

A döntés hamar meg is született mivel a sportfelügyelők úgy döntöttek, hogy Hamilton 5 másodperces időbüntetést kap, és így a 7. helyig csúszik vissza. A harmadik helyet így  Carlos Sainz örökölte meg aki először lehet dobogós a Forma-1 történetében, még a McLaren 2014 után végezhet ismét az első háromban. A negyedik helyet Kimi Raikkönen szerezte meg a büntetés után, míg Antonio Giovinazzi az ötödik, Daniel Ricciardo pedig a hatodik helyen végzett.