Forma-2: Mick Schumacher a Hungaroringen győzött először

Mick Schumacher futamot nyert a Forma-2-ben. A hétszeres világbajnok fia a hungaroringi sprintversenyen aratta első sikerét a kategóriában.

Fotók: MTI

Mick Schumacher friss Forma-3-as Európa-bajnokként szerződött a szezon elején a Forma2-be. A  20 éves német pilóta eddig hat alkalommal szerzett pontot, ám dobogóra még nem állhatott és az eredményei is elmaradtak a várakozásoktól. Tegnap a negyedik helyről lett nyolcadik és így első helyről rajtolhatott a mai, fordított rajtrácsos futamon.

Schumacher a rajtnál védekezni volt kénytelen Nobuharu Matsushitával szemben, ám visszaverte japán riválisa támadásait. Innentől kezdve viszont a Prema csapat pilótája végig vezetett és bár ellenfele végig egy másodperc körüli hátránnyal autózott mögötte, nem hibázott és győzött.

Mick édeseapja Michael Schumacher 2001-ben a Hungaroringen szerezte meg pályafutása negyedik világbajnoki címét, valamint 1994-ben, 1998-ban, 2001-ben és 2004-ben is győzni tudott a magyar pályán.