Ezüstös barcelonai hétvége

Lewis Hamilton győzelmével ünnepelte a Formula-1 fennállása 68. születésnapját. Egész hétvégén a négyszeres brit világbajnok hátát nézte a mezőny.

Fotó: formula1.com

Boldog születésnapot Formula-1!

1950. május 13-án rendezte meg az FIA a Formula-1-es világbajnokság első futamát Silverstone-ban, amit VI. György angol király és Erzsébet angol királyné is a helyszínen tekintett meg és amit Nino Farina nyert meg Alfa Romeojával. Akkor aligha gondolták, hogy egy ilyen hosszú életű és ikonikus versenysorozatot alkottak meg, amely immáron 69. életévébe lépett.

Hamilton lőtt, nem kérdezett

A négyszeres, címvédő világbajnoknak ezen a hétvégén nem akadt komoly kihívója, már a csütörtöki szabadedzésektől kezdve végig dominálta a versenyhétvégét, és rajt-cél győzelmet aratva, végtelen magabiztossággal nyerte meg zsinórban második versenyét. Ezzel egyrészt 17 pontra növelte előnyét az összetett világbajnoki pontversenyben Sebastian Vettellel szemben, másrészt komoly önbizalmat szedhetett össze a Monacói Nagydíj előtt.

Egy nagy bumm és más semmi

Összességében nem láthattunk izgalmas futamot, a győztes kilétére hamar fény derült, a lényegi pozíciókért vívott küzdelemben pedig nem láthattunk parázs, látványos összecsapásokat. A legnagyobb izgalmakat Romain Grosjean megpörgése okozta rögtön a rajtot követően, amikor olyan szerencsétlenül farolt vissza az aszfaltcsíkra, hogy kugli golyóként tarolta le Niko Hülkenberget és Pierre Gasly-t, véget vetve mindhármójuk versenyének. Grosjean eddig egyetlen pontot sem tudott szerezni az eddig eltelt öt futam során, pedig többször is meg lett volna a lehetősége rá, fejben nagyon össze kell szednie magát, még akkor is, ha ez a versenybaleset nem feltétlenül az ő hibájából adódott.

Nem jött az eső, nem jöttek az izgalmak

A futam előtt 80%-os esélyt jósoltak a meteorológusok arra, hogy az eső megérkezik a pálya fölé a verseny ideje alatt, ám hiába próbálta bevonzani többek között Fernando Alonso is csapadékmantrájával az esőcseppeket, azok végül elkerülték a katalán aszfaltcsíkot.