Majdnem elgumizta győzelmét a Ferrari Bahreinben

Pokoli izgalmakkal zárult a szezon második versenye, ahol végül Sebastian Vettel második győzelmét is megszerezte. Pierre Gasly negyedik helyre hozta be a Toro Rosso-Hondát.

Fotó: F1

Jóval nagyobb izgalmakat tartogatott a Bahreini Nagydíj, mint a szezonnyitó, Kimi Raikkönen elütötte szerelőjét, a Red Bull mindkét autója lepusztult, Vettel kicentizte a győzelmet, Gasly parádés hétvégét zárt. Lássuk, mi történt a sivatagban!

Folytatódik Verstappen vesszőfutása

Max Verstappen már a kvalifikáció első szakaszában falba állította a Red Bullt szombaton, ezért "csak" a 15. helyről rajtolhatott. Az előző szezonban hét futamot is fel kellett adnia a hollandnak különböző technikai problémák, vagy koccanás miatt, aminek következtében többször is meglehetősen frusztráltan nyilatkozott, a versenykörök hetven százalékát sem tudta teljesíteni 2017-ben. A Red Bull hamar befejezte a Bahreini Nagydíjat, egy körön belül állt meg Verstappen és Ricciardo autója, pocsék hétvégéje volt a Red Bullnak, szerencséjükre jövő hétvégén azonnal lehet javítani Kínában.

Pierre Gasly parádés hétvégéje

A Toro Rosso-Honda fiatal francia versenyzője már a szombati időmérő edzésen is megvillantotta foga fehérjét, a vasárnapi futamon pedig nem sokat láttuk a képernyőn, no, de nem azért, mert elrontotta volna a versenyt, hanem mert gyakorlatilag simán hozta be az autót a negyedik helyre, úgy, hogy a rajtnál Ricciardot is átlépte. Az istállónál hatalmas volt az öröm a leintésnél, ami nem véletlen, hatalmas buli lesz ma este náluk, erre mérget vehetünk.

Alonsoék örülhetnek

A McLaren egészen pocsék időmérőt produkált szombaton, pedig a spanyol világbajnok a héten azt is megpengette, hogy kis szerencsével a dobogó közelében is lehetnek. Odáig végül nem fajult a futam, de Alonso és Vandoorne is pontszerző helyen kormányozta célba autóját, így a versenyhétvége kicsengése is pozitívabb lehet a wokingi alakulatnál.

Raikkönen megint elszúrta

A Ferrari finn pilótája már a rajtnál is elaludt, ezért Valtteri Bottas rögtön a rajtnál megelőzte, majd az első kerékcseréjénél túl gyorsan indult el a boxból, elsodorta egyik szerelőjét és a futamot is fel kellett adnia. Nem először történik ilyen szerencsétlen dolog a Forma-1 veteránjával, nagyon bosszús volt a peches kerékcserét követően. A Ferrari szerelőjét kórházba szállították, egyelőre pontos információk nem láttak napvilágot az állapotáról, de remélhetőleg egy lábtöréssel "megúszta".

Majdnem elgumizta a Ferrari

Raikkönent pont azért hozták Vettel előtt kerékcserére, hogy leteszteljék, hogy működik a piros autó szuperlágy gumikeveréken, de mivel a finn már nem tért vissza a pályára, ezért Vettelt kint tartották, akinek 38 kört kellett megtennie a lágy keverékű gumikon. A vége nagyon necces lett, de Bottas végül nem tudta kikerülni, a német nagyot küzdött és először tudott egymás után két futamot nyerni a Ferrarival, nem mellesleg kettőből kettő az idei mérlege.

Hamilton kihozta a maximumot

A címvédő egy váltócsere miatt öt rajthelyes büntetéssel csak a kilencedik pozícióból vághatott neki a Bahreini Nagydíjnak, felküzdötte magát a negyedik helyig, Raikkönnen kiesésével pedig fellépett a harmadik helyre. Bár a Mercedes űzte-hajtotta, ebben ma nem volt több a brit pilóta számára, bár teljesen elégedett nem lehet, de kihozta a maximumot a mai versenyből.