Verstappen és Vettel csodát tett Malajziában – videó

Kecskés István

Max Verstappen legyőzte a Mercedeseket és első lett, Sebastian Vettel az utolsó helyről indulva negyedik lett.

Rémálomszerűen indult a maláj futam a Ferrari számára. Az ugye már szombaton eldőlt, hogy Sebastian Vettel csak az utolsó helyről indulhat, mert a német autója meghibásodott, így az időmérőn nem tudott egy kört sem teljesíteni. Csapattársa, a finn Kimi Raikkönen a második helyet harcolta ki, így Lewis Hamilton Mercedes mögött állt a rajtrácson: ahonnan aztán a start előtt letolták, mert meghibásodott az akkumulátora – vagyis egy megtett méter nélkül fejezte be a futamot.

Az indulásnál Hamilton simán fogta az első helyet, mögötte nagy csata bontakozott ki Valtteri Bottas és a két Red Bull, Max Verstappen és Daniel Ricciardo között. Végül Hamilton, Verstappen, Bottas, Ricciardo sorrendben kezdték meg a harmadik kanyart.

Vettel elképesztő ütemben kezdett felzárkózni, a második körben már a 12. helyen állt. A negyedik körben aztán váltás volt az élen. A visszatöltő rendszerre panaszkodó Hamilton mellett elment Verstappen.

A 10. körben Sebastian Vettel már pontszerző helyen száguldozott, miközben az élmezőnyben Ricciardo kínozta Bottast, Verstappen pedig szép lassan lépett el Hamiltontól.

A verseny felénél már csak az volt a kérdés, hogy Vettel hány pontot szerez. A német a keményebb keverékű gumin kezdte a versenyt és a 21. körben már az ötödik volt. Vagyis a lágyabb abroncsokon futó autóknál még így is gyorsabb tudott lenni és komoly előnynek tűnt, hogy a végén a német használhatta azt a keveréket, amellyel elvileg nagyobb tempót lehet menni.

A futam felénél jött be az élmezőny kereket cserélni, s ezzel együtt Vettel meg is előzte a Mercedest. Ebben azonban több nem volt, ugyanis négy körrel a vége előtt hiába érte be Ricciardot, az ausztrállal már nem bírt. Kiderült, hogy túlmelegedett a Ferrari motorja, de így is bravúros a negyedik hely.

A futamot végül a húsz éves és egy napos – szombaton ünnepelte a születésnapját – Max Verstapen nyerte Hamilton és csapattársa előtt.

A leintés után is volt izgalom: Lance Stroll nekiment hátulról Vettelnek és lerombolta a Ferrari hátulját…

Bottas,Daniel Ricciardo,Ferrari,Forma 1,Hamilton,Mercedes,Raikkönen,Red Bull,Sebastian Vettel,Verstappen