Az első kanyarban hullottak a világbajnokok, Hamilton nyert – videó

Kecskés István

Nem úgy alakult a szingapúri nagydíj, ahogy azt gondoltuk, hiszen az első körben minden felborult.

Ha Max Verstappen a tűz közelében van, akkor abból pusztító tűzvihar is lehet és Szingapúrban lett is – pedig a verseny történetében először szakadó esőben indultak el a versenyzők. Sebastian Vettel és Kimi Raikkönen Ferarrija között Verstappen, Daniel Ricciardo sorrendben álltak a Red Bullok, majd jött a két Mercedes – Lewis Hamilton, Valtteri Bottas – és mögöttük Fernando Alonso.

Az indítás után Verstappen jól kilőtt, de még nála is gyorsabb volt Raikönnen, de úgy tűnt, hogy a két Ferrari elhagyja a fiatal hollandot, ám a Red Bull beszorult a két piros kocsi közé, ettől Verstappen és Raikkönen azonnal kicsúszott és kiesett, a balesetben érintett, óriási rajtot fogó Fernando Alonso a kilencedik körben esett ki.

"Leginkább Vettelt hibáztatom, rámhúzta a kormányt, vélhetően nem látta, hogy Kimi ott van a másik oldalon. Négy autó esett ki Vettel manővere miatt, nem hiszem, hogy ez versenybaleset volt. Nem tudom megmondani, hogy megnyerhettem volna-e a versenyt, de lett volna rá esélyem" – mondta Max Verstappen.

Sebastian Vettel természetesen másként látta. Illetve nem látta.

"Nem sokat láttam az egészből, egyszercsak Kimi oldalról nekem csapódott és még Max is ott volt köztünk... Sajnálom, hogy így alakult, jó lett volna megmutatni milyen gyorsak vagyunk. Nem tudom megmondani, hogy a biztonsági autó mögüli rajt szerencsésebb lett volna, vagy sem" – árulta el a négyszeres világbajnok.

Az első kanyar után Vettel, Hamilton volt a sorrend az élen, ám a német egyszercsak megpördült a pályán és odaverte az autó elejét a falhoz, aminek következtében leszakadt az orrkúp és a világbajnoki versenyben második helyen álló Ferraris, vagyis a Mercedes pilótájának lényegében az ölébe hullott az első hely.

A videó elején látszik, hogy a Ferrari bal oldalán az első szárny már a kerék mögött van, vagyis ebben a megpördülésben vastagon benne volt a rajt utáni baleset.

Az első kör után jött a biztonsági autó, amelyet Hamilton, Ricciardo és a Renault-val versenyző Nico Hulkenberg volt az első három sorrendje.

Alonso McLarenje, a 9. körig bírta a rajtnál kapott jelentős ütést, aztán fel kellett adni a versenyt – vagyis a mezőny négy világbajnoka közül három kiesett. Daniiyl Kvjat a 11. körben falnak vezette a Toro Rossót, így ismét jött a biztonsági autó. Érdekes volt, hogy a Mercedeseken kívül mindenki kereker cserélt.

A 20. körben már mindenki átmeneti esőgumin volt, sőt már slickek használata is szóbakerült és nem is kellett sokat várni, mert előbb Kevin Magnussen a Haas-ra, majd Felipe Massa a Williamsra rakatott fel ultralágyakat, amik azért az elején nem vették fel a versenyt még az átmeneti esőgumikkal sem. Aztán a 28. körben már Magnussen volt a leggyorsabb az egész mezőnyben.

Az élmezőnyből elsőként Daniel Ricciardo érkezett a boxba, majd jött Valtteri Bottas és egy körrel később Lewis Hamilton is.

A pilóták lelkiállapotáról sok mindent elmondott, hogy előbb Kevin Magnussen, majd Carlos Sainz (Toro Rosso) engedett el egy laza "kussoljatok" szót a csapatrádióba.

A 38. körben Marcus Ericsson megforgott a pálya legkeskenyebb részén, így ismét jött a biztonsági autó.

Az újraindítás után aztán Hamilton nem sokat szórakozott három kör után már négy másodpercet vert rá Ricciardora. Sőt a brit még kicsit szórakozott is a mezőnnyel, mert hirtelen két másodpercnél is közelebb engedte magához a többieket, hogy egy újabb esetleges biztonságiautós szakaszban senki ne tudjon csak úgy kimenni kerekeket cserélni. Hamilton magabiztosan nyerte meg a versenyt és 28 pontosra növelte előnyét Sebastian Vettel előtt.

Érdekes, kétórás futam volt, amelyen letelt az időlimit, így leintették és csak tizenketten fejezték be – rég volt ennyi kiesés.