Hamilton eddigi legfontosabb idei győzelme – videó

Kecskés István

Lényegében a rajtnál eldőlt minden az Olasz Nagydíjon, amikor Lewis Hamilton kilőtt és élre állt a fiatalok mellett.

Ahogy várható volt, a rajtnál ellépett a többiektől Lewis Hamilton a Mercedessel, de Esteban Ocon Force Indiája beszúrt Lance Stroll Williamse elé, így a francia a második sorból indulva egyet előzött.

Mögöttük Kimi Raikkönen (Ferrari) megelőzte Valtteri Bottast, igaz csak ideiglenesen, mert Lewis Hamilton csapattársa a kör végén vissza is vette a helyét.

Kulcsfontosságú volt a harmadik és a negyedik kör, mert Bottas feljött a második helyre, Vettel megelőzte Raikkönent és Max Verstappen is összecsúszott Felipe Massával. A büntetése miatt csak a 13. helyről rajtoló holland gyorsan feljött a pontszerző helyre és a célegyenes után meg akarta előzni a brazilt, aki a sikán második felébe ráhúzta a kormányt a riválisra, akinek jobb első defekt miatt ki is kellett menni a boxba.

A kilencedik körre aztán kialakult a Hamilton, Bottas, Vettel, Ocon, Stroll, Raikkönen sorrend.

Tervezett kerékcseréje elsőként, a 16. körben, a Ferrari finn világbajnokának volt, ami érthető volt, mert a tűzpiros autót vezető klasszis csak szenvedett a fiatalok mögött. A váltás nem sikerült jól, de még így is gyorsabb volt, mint Stroll cseréje két körrel később, így Raikkönen meg is előzte a Williamst.

Lényegében eseménytelenül pörögtek a körök, hússzal a vége előtt kiment az élmezőny a szuperlágyakat lágyakra cserélni – Vettel, Hamilton és Bottas is hiba nélkül tudta le. Utolsóként, a 38. körben Ricciardo váltott és az 5. helyre állt vissza.

Nem sok izgalom volt a pályán, de a középmezőnyben akadt azért látványos előzés, például amikor Danii Kvjat megkerülte Nico Hülkenberget.

A 41. körben Ricciardo felzárkózott a negyedik helyre. Nem csoda, hiszen ő lágy gumikon üldözte Raikkönent, akit gyorsan meg is előzött és elkezdte kergetni Sebastian Vettelt is.

Az ausztrálnak 12 köre volt arra, hogy utolérje a négyszeres világbajnokot, s bizony volt is olyan, hogy egy másodpercet hozott a riválisán.

Egy körrel a vége előtt Fernando Alosnsót a McLaren, Marcus Ericssont pedig a Sauber garázsából utasították, hogy fejezze be a futamot idő előtt és álljon ki.

Hamilton végül simán – izgalommentesen – megnyerte a futamot, s mivel Vettel csak a harmadik lett, így a brit átvette a vezetést a világbajnokságban.