Forma-1: hitetetlen futam, elképesztő meglepetések Azerbajdzsánban – videó

Még a biztonsági autós fázisok is tartogattak izgalmakat Bakiban. Red Bull, Williams, Mercedes a dobogón.

Már a rajt sem volt semmi Bakiban, hiszen a második helyről induló Valtteri Bottas és a mögüle érkező Kimi Raikkönen koccant, aminek eredményeként a Mercedes pilótjának ki kellett mennie a boxba.

Ezt követően viszonylag nyugodtan pörögtek az események, Hamilton és Vettel mögött a jó rajtot fogó Perez és Verstappen csatázott nagyot a harmadik helyért. Aztán a 11. körben elszabadult a pokol, pedig semmi különös nem történt csak Daniil Kvyat autója megállt a pályán, majd Max Verstappen autója is lerobbant, de ő be tudott menni a garázsba. Ugyanakkor jött az első biztonságiautós fázis. Gyorsan mindenki kereket cserélt, majd a 16. ismét elindult a verseny, ami aztán ugyanebben a körben ismét lelassult, mert Raikkönnen autójáról lerepült egy darab, ismét pályán volt a biztonsági autó.

És ebben a fázisban olyan történt, ami talán még soha. Hamilton tesztelte a fékeit – ami ugye tilos ilyenkor –, aminek következtében Vettel nekiment hátulról. A német a koccanás után a brit mellé ment és ráhúzta a kormányt.

Nézzük meg ebből a szögből is.

A 19. körben ismét lement a mezőny éléről a Mercedes, az indításkor a két Force India keményen támadta Vettelt, aminek az lett a vége, hogy a két rózsaszín autó ütközött, így mindkettő visszaesett a mezőny végére.

Alonso üzent is a rádió, hogy szerinte meg kellene állítani a versenyt, mert sok a törmelék a pályán és a 23. körben be is ment a mezőny meg is állt a boxban. Az ismételt indításkor ott lehetett a korábban kiállt Perez és Raikkönen is. Hamilton, Vettel, Massa, Stroll, Ricciardo, Hülkenberg, Magnussen, Alonso, Sainz és Grosjean volt ekkor az első tíz sorrendje.

Hamar kiderült, hogy banális hibát vétettek a Mercedesnél: rosszul rögzítették Hamilton fejvédőjét, a britnek ki kellett mennie a boxba, de ezzel egy időben Vettelt 10 másodperces büntetéssel sújtották. Így a német a hetedik, Hamilton a nyolcadik helyre esett vissza.

Ezt követően Ricciardo, Stroll, Magnussen, Ocon, Alonso, Bottas, Vettel, Hamilton, Sainz és Grosjean volt a top 10 sorrendje. Nyilván a Bottas, Vettel, Hamilton trió egymás után előzte a riválisokat és Bottas a hajrára már a harmadik helyen állt, mögötte az üldözőivel. Az világos volt, hogy Ricciardo utolérhetetlen, de Stroll megelőzése nem volt kizárható.

Az utolsó körig izgalmas volt a futam, amelyen még a befutó is tartogatott fordulatot, hiszen a célegyesben előzte meg Bottas Strollt, csak a DRS-nek köszönhette a finn, hogy ő lett a második.